Ağırlık Body Fitness Spor EldiveniAğırlık eldiveni parmaklarımızı ve elimizi halter ağırlık çalışmaları esnasında elimizde ve avuç içlerimizde oluşşacak su toplaması, sertleşme ve nasır gibi istenmeyen oluşumları engellemek için kullanılan spor aktivite malzemeleridir. Fitness eldiveni olarakta adlandırılan bu eldivenler aynı zamanda dambıl ve ağırlık kaldırma barının elimizden kaymasınıda engelleme özelliğine sahiptir. Spor eldivenlerinin en büyük özelliği ellerimizi korumanın yanında havalandırarak terlemeyi önlemesi ve daha rahat bir şekilde vücut geliştirme antrenmanlarını yapmamıza olanak sağlar. İçeriğinde kullanılan malzemelere göre parmakları kesik deri ağırlık eldiveni, naylon veya neoren modellerden oluşmaktadır.

Ağırlık eldiveni nasıl seçilir ve nasıl olmalıdır, fitness eldiveni alırken en çok dikkat edilmesi gereken husus ölçü ve kullanılan malzeme olmalıdır. Beden seçenekleri genellikle Small, Medium, Large, XLarge ve XXLarge olmak üzere 5 ürün ebatından oluşmaktadır. marka_ua Spor eldiveni avuç ve parmaklarınızı tam sarmalı ancak avucunuzu sıktığınızda parmaklarınızın kolayca hareket etmesini sağlamalıdır. Genellikle firmaların tavsiye ettiği şekilde ve ürün detayında görsel olarak gösterilen ölçüm tablosuna göre hareket etmelisiniz. En gelişmiş modeller olan jelli ve bileklikli modeller ağırlık kaldırma çalışmalarınızı daha güvenli hale getirerek bilek bölgesindeki kas zedelenmelerini önleyen modelleridir. Bileklikli ve neopren modeller profesyonel çalışmalarda olmazsa olmaz çeşitler arasındadır.

Elinizin ve avcunuzun şeklini en kolay alabilen ve ağırlık kaldırma çalışmalarının yanı sıra şınav çekme aparatları ve barfiks demiri ile barfiks çekerken de kullanabileceğiniz parmakları kesik deri eldivenler en çok satılan ve en ucuz ağırlık eldivenleri arasında yer alır. SportifAletler.Com sitemizde en çok tercih edilen delta ağırlık eldiveni modelleri içinde hem bileklikli hemde jel dolgulu modelleri bulabilirsiniz. Benzer özelliklerde voit fitness eldiveni ve busso markalı ağırlık kaldırma eldivenleri de sayfamızda en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Profesyonel ağırlık çalışma egzersizleri için ise adidas veya reebok marka fitness eldiven çeşitlerini incelemenizi öneririz.

SportifAletler.Com olarak spor yapmanın önemi ve kaliteli uzun bir yaşamın yollarını sunmanın yanında güvenli bir şekilde antrenman yapmanız ve istenmeyen spor kasaklanmalarını önlemek için spor ağırlık eldivenlerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Sağlıklı ve zinde bir yaşam dileğiyle.

1