Badminton Raketi Nasıl Olmalı ve Özellikleri ?Badminton Raketleri son derece hafif ve kaliteli malzemeden üretilen bu raketler genel olarak 68 cm uzunluk ve 23 cm çaplı bir çerçeveden oluşmaktadır. Çevçevenin uzunluğu ise 29 cm olacak şekilde düzenlenmiştir. Badminton oyun kuralları çok basittir, genel anlamda bir filenin karşılıklı iki tarafında yer alan iki oyuncu ile oynanabilir. Ana amaç topu filenin üstünden karşı tarafa göndermek ve aynı zamanda rakibin topa ulaşamamasını sağlamaya çalışmaktır. Her geçen gün ülkemizde de badminton severler çoğalmaktadır. Eskiden bu tarz ekipmanları olan oyunlar için ya bir salon yada özel bir saha gerekirken artık sportifaletler.com sitemizde de yer alan badmindon raketi seti ürünleri ile hem file hem top hem raket gibi tüm ürünler bir arada gelir ve istediğiniz yerde basit şekilde kurulum yaparak oynayabilirsiniz. Hatta çocuk, genç ve yetişkin heskesin çok rahat şekilde oynayabileceği basit ama bir o kadar da eğlenceli bir spor dalıdır. Badminton oynama şekli tenis ile beraber vücuda esneklik veren en iyi egzersiz ve antrenman türlerinden biri olarak bilinmektedir. Sitemizde yer alan badminton seti ile sizde bu çok eğlenceli ve bir o kadarda faydalı aktiviteye başlayabilirsiniz.
Haftasonu aileniz ile birlikte çıkacağınız bir doğa gezintisinde veya bahçenizde yoğun ve stres dolu iş temposunu geride bırakıp eşiniz, arkadaşlarınız ve çocuklarınızla hem eğlenceli hemde kaliteli vakit geçirmek istiyorsanız badminton sporu tam size göre bir seçenek olacaktır. Aynı zamanda kardiyonuz gelişim esnekliğiniz artacak buna bağlı eklem ve kas ağrılarından da kurtulabileceksiniz. Badminton oyunu esnasında kol kasları, sırt kasları, bel ve bacak kaslarınız çalışarak zamanla daha esnek ve güçlü kaslara kavuştuğunuz hissedeceksiniz.

Badminton Raketi Alırken Nelere Dikkat Edilir ?


Badminton raketi grafit, fiberglass ve metal malzemeden üretilmektedir. Badminton raketi sap kısmı, şaft kısmı ve baş kısmı olmak üzere 3 ana kısımdan oluşmaktadır. Raketin topa vurmamızı sağlayan baş kısmı kortaj denilen naylon iplikle örülmüş vaziyettedir. Baş kısmının en büyük özelliği naylon ile örülen alanın kare şeklinde olması ve karelerin birbirine eşit büyüklükte olmasıdır. Raketteki baş kısmın eni 23 cm ve uzunluğu 29 cm den büyük olmayacak şekilde ayarlanır. Badminton raketlerinin ağırlığı kullanılan malzemeye göre 80 gr le 140 gr arasında değişebilmektedir. En ideali ne kadar hafif ve esnek olursa o kadar kullanışlı olacaktır.

Kapıda Ödemeli En Ucuz Badminton Raketi Seti Nereden Alınır ve Nerede Satılır ?

SportifAletler.com sitemizde en kaliteli malzeme ile üretilen dayanıklı ve etkili badminton raketleri modellerine ulaşabilirsiniz.. Sitemizde zaman zaman bazı markalarda fiyat düşüşü ile avantajlı ürünler yayınlanmaktadır tüm bu indirimli badminton raketleri ürünlerine sitemizdeki kampanyalı badminton raketi linki ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm badminton raket ürünlerini ister ekstra indirimli banka havale yöntemi ile peşin ödemeli alabilirsiniz, isterseniz ise sitemizden hemen sipariş vererek teslimat anında kapıda ödemeli badminton raketi seti seçeneği ile sipariş verebilirsiniz.

SportifAletler.com ailesi olarak badminton ürünleri ve malzemeleri ile sağlıklı ve zinde bir yaşam sürmeniz dileği ile ...

1