Basketbol Potası ve ÖzellikleriBasketbol potası bilindiği gibi basketbol topu ile basket atılan çembere denir. Basketbol potası çemberinin çapı 45 cm' dir. Çemberin saha içine doğru uzanan kısmı ise saha çizgisinden 1,20 cm içeridedir. Potanın yerden yükseliği ise 3,05 m 'dir. NBA' de de bu yükseklik aynı tutulmuştur. Basket atmak için top atıldığında çarpığı bölümüe ise panya denir. Panyaların ölçüleride genellikle 105 cm yükseklik ile 180 cm ene sahiptirler. Basketbol çemberleride kendi arasında 2 farklı çeşide mevcuttur. Sabit olan çemberler ile esneme yapabilen yaylı çemberlerdir. Yaylı çemberler eğer smaç basılırsa esnemesinden dolayı daha rahat hareket edilmesine imkan verir. basketbol potalarının çeşitleri vardır. Örneğin tek direk şeklinde olan potalar, yüksekliği ayarlanabilir pota, dört direkli seyyar veya sabit model pota, profesyonel hidrolik basketbol potası ve duvara monte edilen sabit basketbol potalarıdır. Sitemizde daha çok tek direkli alt kısmına su veya kum doldurularak sabitlenebilir basket potası modellerini görebilirsiniz. basketbol çemberi için ise hem yaylı modeller hemde sabit modelleri yine sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Kapıda Ödemeli En Ucuz Basketbol Potası ve Çemberi Nerede Satılır ?


SportifAletler.com olarak sitemizdeki basketbol potası çemberi kategorinde yer alan ürünlerin kalitesi ile usta elleri aratmayan müthiş basketler atabilir sevdiklerinizle iyi vakit geçirebilir ve rakiplerinizle çekişmeli bir basket maçı müsabakası yapabilirsiniz. basket potası seçeneklerinin yanı sıra bazı markalar zaman zaman fiyat indirerek avantajlı satın alma imkanız sunabiliyor. Bu tarz avantajlı potalar için kampanyalı indirimli basketbol potası sayfamızı takip edebilirsiniz. Ayrıca basket çemberi siparişlerinizde ödemenizi ekstra indirimli peşin ödemeli banka havalesi ile yada teslimat anında kapıda ödemeli basketbol çemberi seçeneği ile güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Sporbyfit.com Ailesi olarak eğlenceli ve bir o kadar da çekişmeli basketbol sporu ile keyifli zaman geçirmeniz dileği ile...
1