Bocce Topu Seti ve ÖzellikleriBocce adının latince anlamı patron anlamına gelmektedir. Bocce oynarken çok fazla efor sarfedilmediği için bu isim verilmiş olabilir. Güç veya kondisyonun haricinde teknik ve psikolojik bir altyapısı vardır.

Bocce Seti ile Bocce Nasıl Oynanır ? Tek kişilik bocce oyunları 4 topla oynanırken 2 kişilik bocce oyunları ise 2 topla oynanır. Pallino bocce topu hedef top olarak seçilir. Bocce oyunundaki amaç hedef topa yani pallinoya atılan topun en yakın olması amaçlanmaktadır. Oyuna başlayan taraf belirlen sınır çizgisini geçecek şekilde önce pallino topu atar, ardından da kendi topunu atarak hedef topa en yakına denk getirmeye çalışır. Oyuncuların pallinoya en yakın olması için yaptıkları atışlara punto atış denir. Oyuncuların pallinoyu, rakip topunu veya kendi topunu vurmak için yaptıkları atışa ise volo atışı denir. Attığı topu sektirdikten sonra hedeflenen topa gitmesini sağlayan atışada raffa atışı denir. Eğer sektikten sonra istediğimiz topu vuramadıysak atış geçersiz sayılır. Topların bitmesi sonucu pallinoya rakibinden daha yakın her atış için 1 puan kazanılır. Eğer topunuz pallino topu ile temas ahalinde ise 2 puan kazanmış olursunuz. Bocce Oyun Kuralları bu şekilde özetlenebilir. Ayrıca bocce oyununda belirli bir süre sınırlaması yoktur. 15 puanı ilk toplayan oyuncu veya oyuncular maçı kazanmış olurlar. Sitemizde 8 toplu metal bocce setleri mevcuttur. Genedel özel çantası ile beraber satışı yapılır. Bocce son yıllarca özellikle okullarda gençler arasında daha fazla yer bulmaya başlayan bir dal olma yolunda ilerliyor. En iyi ve kaliteli bocce seti ürünlerini güvenli şekilde sitemizden satın alabilirsiniz.

Kapıda Ödemeli En Ucuz Bocce Seti Nerede Satılır ?


SportifAletler.com olarak sitemizdeki bocce topu seti kategorinde yer alan kaliteli ve sağlam bocce malzemeleri ile bu farklı ve bir o kadar keyifli oyunu arkadaşlarınızla çok rahat bir şekilde oynayıp güzel vakt geçirebilirsiniz. Ayrıca metal bocce topu seti siparişlerinizde ödemenizi ekstra indirimli peşin ödemeli banka havalesi ile yada teslimat anında kapıda ödemeli bocce topu seçeneği ile güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Sporbyfit.com Ailesi olarak eğlenceli ve bir o kadar da çekişmeli bocce oyunu ile keyifli zaman geçirmeniz dileği ile...
1