En iyi Boks Eldiveni Özellikleri ?Sizde hem kondisyon hem güç gelişimi için en ideal sporlardan biri olan boks sporu ile ilgilenmeye karar verdiyseniz boks torbası aldıktan sonra temin etmeniz gereken en önemli aksesuar olan boks eldiveni satın almak için doğru adrestesiniz. Onlarca marka ve model boks eldiveni içinde sizin zevkinize uygun kaliteli ve kullanışlı bir eldiven muhakkak sportifaletler.com sayfamıza yer alıyordur. Boks torbaları kısa sürede yumuşamaması ve deforme olmaması için iç malzemesi çok sıkı şekilde doldurulur. Zamanla vurdukça torba ilk aldığınız zamana göre yumuşama gösterecektir ancak bu aşamaya gelene kadar özellikle yeni başlayanların en çok karşılaştığı el, parmak veya bilek sakatlıkları ile sizde karşılaşmak istemiyorsanız muhakkak bir boks eldiveni ile çalışmalarınızı yapmanızı öneririz. Kullanacağınız boks eldivenleri ile el ve bileklerinizi koruma altına aldığınız kadar kavrama özelliği ayesinde çok daha etkili ve düzgün yumruk atabilirsiniz.El bedeninize en uygun box torba eldiveni seçimi ile sizde ister evinizde vaya işyerinizde istersenizde gittiğiiz spor salonunda hem eğlenceli hemde güvenle boks yapmaya başlayabilirsiniz.

Boks Eldiveni Beden Seçimi Nasıl Olmalıdır ?


Boks sporunda kullanılan eldivenlerin beden seçeneği "OZ" olarak adlandırılan ölçüde birimine göre yapılmaktadır. Bu beden seçimi özelliği yanlış bilinenin aksine ürün büyüklüğüne göre sıralanan bir ölçü birimi değildir. Bu birim boks eldiveninin ağırlığı ile ilgili bir değerdir. Ağırlıkta genel olarak boyutla doğru orantılı şekilde değişmektedir. Yani boks eldivenin boyutu arttıkça ağırlığıda ister istemez artmaktadır. Boks Eldiveninde Oz Seçimi : Sportifaletler.com üzerindeki eldiven kategorimizde 6 OZ çocuk eldiveninden tutunda 14 Oz yetşkin eldiveninine kadar birçok model ve ebatta eldiven bulabilirsiniz.6 ve 8 Oz eldivenler 10-12 yaşına kadar olan çocuklar için uygun ebatlardır. 10 Oz ebatındaki eldiven daha çok bayan boks severlerin ellerine uygun büyüklüktedir. Ayrıca bayan sporcular için 10 Oz değerlerinde Pembe Boks Eldiveni seçenekleride sitemizde yer alır. 12 veya 14 Oz boks eldiveni ise tamamen yetişkin sporcuların antrenman ve boks müsabakalarında kullanılan standartlardaki boyutlardır. Boks eldiveni seiçimi yaparken dikkat edilecek diğer bir hususta eldivenin üretim aşamasında kullanılan malzemeye göre yapılacak seçimdir. Boksa yeni başlayanlar için genelleikle PU suni deri ile üretilen modeller tercih edilmelidir. Suni deri boks eldiveni diğerleri gibi 2 yıl garantili ve sağlam dikişlere sahip ürünlerdir. Parmakları tam kavrayan ve ellerin terlemesini önleyen havalandırma delikçikleride mevcuttur. Bu eldivenler ile de ister evde amaatör olarak istersenizde salonda antrenman maçlarında gönül rahatlığı ile uzun yıllar kullanabilirsiniz. Ancak profesyonel olarak bu spor dalı ile ilgileniyorsanız sayfamızda hakiki gerçek deriden üretilen deri boks eldiveni modellerini incelemenizi tavsiye ederiz. Tüm modeller antibakteriyel özelliğe sahip şekilde üretilir. Kendi zevkinize ve kullanım amacına uygun şekilde eldiven seçimini yaptıktan sonra en etkili antrenmanlar için ek aksesuarları inceleyebilirsiniz. Mesela boks antrenmanlarında profesyonellerinde kondisyon ve refleks gelişimi için kullandığı atlama ipi veya pencikbol hız topu seçeneklerini yine sportifaletler.com sitemizden inceleyebilirsiniz.

Kapıda Ödemeli Amatör - Profesyonel Boks Eldiveni Nerede Satılır, Nereden Alınır ?


SportifAletler.Com sitemizde en kaliteli ve garantili, amatör boksörler için veya profesyonel boksörler için uygun boks eldivenleri çeşitlerine ulaşabilir. Zaman zaman bazı boks eldiven markaları fiyat düşüşü ile avantajlı satın alma deneyimi sunmaktadırlar. Bu tarz avantajlı modelleri kaçırmamak için kampanyalı indirimli boks eldiveni sayfamızı takip edebilirsiniz. Ayrıca torba eldiveni siparişinizin ödemesini ister siteden peşin ödemeli ve ekstra indirimli banka havalesi yolu ile istersenizde teslimat anında kapıda ödemeli boks eldiveni şeklinde sipariş oluşturabilirsiniz.

SportifAletler.com Ailesi olarak en iyi ve en kaliteli amatör - profesyonel boks eldivenleri modellerini beğeninize sunuyoruz. iyi günlerde kullanmanız dileği ile...
1