Fizik Tedavi, Tens Cihazı Nedir, Ne işe Yarar ?Tens Cihazı deri yüzeyimize yakın bölgelerdeki sinirlerin elektriksel sinyaller aracılığı ile uyararak yapılan ağrı tedavisine fizik tedavi tens cihazı ile ağrı tedavisi denir. Elektro Tens aleti ufak kasılmaların oluşması amacıyla motor sinirlerine düşük frekansta uyarı gönderir. Bu gönderilen uyarıları beynimiz egzersiz yapılıyor olarak algılayarak vücudumuzun doğal ağrı kesici olarak bilinen endorfin salgılamayı arttırır. BU şekilde ağrıyı kesme etkisi maksimuma kadar çıkar bu yaklaşık 30-40 dakika sürebilir. Tens aleti kullanımı sonlandırıldıktan sonra bu etki saatlerce sürer.

Fizik Tedavi ve Elektro Tens Cihazı Nasıl Kullanılır, Faydaları ve Zararları Nelerdir ?


Fizik tedavi tens aletinin elektrot pedlerinin yapıştırılması ; ilk uygulama aşamalarında en doğru noktayı bulmak zor olabilir. Kişiden kişiye değişebilir ve sinirlerin izlediği yola göre farklık gösterebilir. Bu yüzden kısa aralıklarla yapıştırdığınız noktayı değiştirerek kendi tecrübelerinize göre en iyi noktayı bulabilirsiniz. Elektrotların doğru şekilde yerleştirilmesi önemlidir, evde kullanmanız önerildiyse fizyoterapist yada doktorunuzdan yapıştırmanız gereken alanları öğrenmeniz fayda vardır. Tenz cihazı kan dolaşımının hızlandırmak içinde kullanılabilir, bu faydası ile bacak ülserlerinde de etkili sonuç alınmasında faydalıdır. Terlikli tens aleti ayak ağrılarını gidermekte de kullanabilirsiniz. Ayrıca sitemizde acura markasının en çok satılan modellerinden olan AC-833 kodlu ürünü acura terlikli tens cihazı olarakta satışı yapılmaktadır. Acura tens aletleri görme engelli kullanıcılar veya yaşlılar için ayrıca acura türkçe konuşan tens cihazı modelleride en çok satılan ve memnuniyet derece yüksek modeller arasındadır.

Fizik Tedavi Tens Cihazının Zararları Kimler Kullanamaz ;
Tens cihazının bilinen bir yan etkisi saptanmamıştır.
Kalp pili olanlar tens cihazı kullanmamalıdır.
Hamilelik süresi içinde elektrotların karın bölgesine yapıştırılmamalıdır.
Elektrotlar kafatasına veya boynun ön bölgesine yerleştirilmemelidir.
Tens cihazı kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.


Fizik Tedavi Cihazı pek çok ağrı çeşidinde ve ağrı oluşan bölgede kullanabilirsiniz. En çok tercih edilen ve tavsiye edilen ağrılar ve bölgeler ;

En çok karşılaşılan sırt, bel ve boyun ağrılarının giderilmesinde
Eklem yeri ağrılarında (Örnek : Diz eklemi, kalça ve omuz eklemi vb.)
Baş ağrısı veya adet sancısı ağrılarında
Kas ve iskelet sisteminde zedelenme ve sakatlanmalar sonucu oluşan ağrılar
Kan dolaşım sistemine bağlı olarak oluşan ağrılar
Farklı nedenlere oluşan ve kronikleşen ağrılar
Bunlar gibi daha birçok ağrının giderilmesinde acura markalı tens cihazı kullanabilirsiniz.

Kapıda Ödemeli En Ucuz Fizik tedavi, Tens Cihazı Nerede Satılır ?


Sportifaletler.com olarak yaklaşık 10 senedir tens aleti satışı yapmaktayız. Öne çıkan markalar arasında en çok acura tens cihazı tavsiye edebiliriz. Firmamız aynı zamanda acura bayisi olduğu için ürünlerimiz orijinal, faturalı ve 2 yıl garantili olarak adresinize gönderim yapılmaktadır. Ayrıca ürünleri ister ekstra indirimli banka havale yöntemi ile peşin ödemeli alabilirsiniz, isterseniz ise sitemizden hemen sipariş vererek teslimat anında kapıda ödemeli tens cihazı seçeneği ile sipariş verebilirsiniz.

Sportifaletler.com ailesi olarak sağlıklı ve zinde bir yaşam dileriz...
1