Göğüs Yayı Ne işe Yarar ?Evinizde vücut geliştirme ve kas yapma egzersizleri için uygun fiyatlı ama bir o kadar etkili aletler arıyorsanız çelik yaylı veya kauçuk yaylı göğüs yayları tam size göre bir alet diyebiliriz. Göğüs yayları adından da anlaşılacağı gibi göğüs kaslarının gelişimi için tasarlanan bir ürün olmasının yanında sırt ve kanat bölgesi kasları ile triceps kaslarınızı geliştirmek için ideal ürünlerden biridir. Yeni başlayanlar için en önemli kas gelişimlerinden biride omuz gelişi olduğu için göğüs yayı ile kısa sürede mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Omuz genişletmek için en çok kanat kaslarının genişlemesi etkili olduğu için tek alet ile birçok bölgeyi çalıştırmanız mümkün olacaktır. Dambıl ve halter çalışmalarından farklı olarak göğüs yayları direnci kaslara kademeli olarak ilettiği için kas gelişimi daha etkili ve hızlı olmaktadır.

Göğüs Yayının Faydaları ve Nasıl Kullanılır ?


Öncelikle hatırlatmakta fayda var tüm antrenman ve egzersizlerde olduğu gibi göğüs yayı ile çalışmaya başlamadan önce muhakkak ufak ısınma hareketleri yapmanız çok önemlidir. Örnek olarak dambıl ile ikişer set omuz ve göğüs açöa kapama hareketi yeterli olacaktır. Aksi taktirde istenmeyen spor yaralanmaları kaçınılmaz olabilir. Genellikle göğüs yayları 5 adet çelik veya kauçuk yay barındırır. Bu yaylar tak çıkar şeklinde basit şekilde takılıp çıkarabilir. Yeni başlayanlar ilk aşamada bir veya iki adet yay ile başlamaları idealdir. Aksi durumda hareketi tam anlamı ile yapamayabilir ve doğal olarakta istenilen faydayı göremeyebilirsiniz.

Göğüs Yayı ile Çalışma Şekilleri ve Hareketleri


Göğüs yayı ile 6 farklı hareket yaparak maksimum faydayı sağlayabilirsiniz.

Göğüs Yayı Kullanım Şekilleri Hareketleri

1.Hareket : Göğüs Açma ; Göğüs yayını göğüs hizasında tutarak her iki tarafa açma hareketidir. ( % 60 Kanat Kasları, % 40 Üst Sırt Kaslarını çalıştırır.)
2.Hareket : Günaydın Hareketi ; Göğüs yayını başımınızın üzerinde tutup iki yana açtıktan sonra boynun arkasına doğru veya önüne doğru indirmek. ( % 55 Omuz Kasları, % 30 Kanat Kasları ve % 15 Triceps Kaslarını çalıştırır. )
3.Hareket : Tersten Kanat Açma ; Göğüs yayını arkanıza geçirerek her iki yana doğru açıp mümkün olduğunca geri yukarı doğru kaldırmak. ( % 60 Omuz Kasları, % 25 Kanat Kasları ve % 15 Triceps Kaslarını çalıştırır. )
4.Hareket : Okçu Hareketi ; 4 nolu egzersizdeki pozisyonu alarak sabir kol göğüs üzerinde dururken hareketli kolu ileri geri doğru açma-kapama hareketi yapmak. ( % 50 Göğüs Kasları ve % 50 Kanat Kaslarını çalıştırır. )
5. Hareket : Testere Hareketi : 5 nolu egzersizdeki gibi bu sefer sabit olan kol ilerideki kol olacaktır ve hareketli olan kol ile ileri geri açma kapama hareketi yapmak. ( % 80 Kanat Kasları ve % 20 Üst ve Orta Sırt Kaslarını çalıştırır. )
6.Hareket : Belden Çekiş Hareketi : 6 nolu görseldeki gibi sabit olan yayın ucu belimizde duracak ve diğer kol ileri geri hareketi ile açma kapama egzersizi yapacaktır. ( Yaklaşık % 100 Triceps Kaslarını çalıştırır. )

Kapıda Ödemeli En Ucuz Göğüs Yayı Nerede Satılır ?


Sportifaletler.com sitemizde en kaliteli ve güvenli şekilde kullanabileceğiniz onlarca çelik veya kauçuk lastikli göğüs yayı seçeneğine ulaşabilirsiniz. Bazı markalar zaman zaman fiyat düşüşü ile avantajlı fiyat sunabilmektedir. Sitemizde bu ürünlere kampanyalı indirimli göğüs yayı sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca göğüs yaylarını ister ekstra indirimli banka havale yöntemi ile peşin ödemeli alabilirsiniz, isterseniz ise sitemizden hemen sipariş vererek teslimat anında kapıda ödemeli göğüs yayı seçeneği ile sipariş verebilirsiniz.

Sportifaletler.com ailesi olarak sağlıklı ve zinde bir yaşam dileriz...
1