Halter Seti ve Ağırlık Plakaları


Vücut geliştirme aletleri içinde ve kas yapmak için birçok spor dalında ihtiyaç duyulan ekipmanların başında halter seti ve ağırlık plaka ve halter barı gelmektedir. Zorluk ve kondisyon seviyesi yüksek olan bütün spor dalı antrenmanları içinde muhakkak dambıl seti veya halter seti ile kas geliştirici egzersizler yer almaktadır. Ağırlık halter seti ile egzersizler kilo vermek, formunuzu geliştirmek ve kas gelişimi için tercih edilen egzersiz türüdür. Omuz, göğüs, kol, sırt, bel ve bacak gibi vücudun birçok bölgesini çalıştırabilen ağırlık plakaları kullnıcının ağırlığına ve ulaştığı seviyeye göre seçilmelidir. Uzun halter barı veya kısa dambıl formundaki krom veya kauçuk barlara takılan ağırlık plakalarının malzemelerine göre birçok çeşidi mevcuttur. Sportifaletler.com sitemizde de bulabileceğiniz siyah döküm plaka, gri döküm plaka, kromaj kaplı plaka, vinyl kaplamalı plaka, kauçuk kaplamalı plaka ve plastik plaka şeklinde çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Ağırlık Plaka Flanş Çeşitleri


Döküm Ağırlık Plakası evde uygulayacağınız ağırlık kaldırma egzersizlerinde tercih edebileceğiniz bir seçenektir. Tamamen demir döküm olması sebebi ile kırılma, çatlama gibi bir sıkıntı yaratmaz. Sadece evinizde nemli rutubetli gibi ortamlarda saklamanız paslanmasına sebep olabilir eğer saklama koşullarına özen gösterecekseniz uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Aynı döküm modelin gri renkli modelleride siyah dökümle aynı özelliklere sahiptir. Gri modellerin parlak mealik gri renkte olan krom kaplamalı modellerle kaarıştırmamak gerekmektedir.
Kromaj kaplamalı Ağırlık Plakası normal demir malzemenin üzerine ekstara olarak kromaj malzeme ile kaplanarak paslanmaya ve deformeye karşı daha uzun ömürlü hale getirilmek amaçlanmaktadır. Ayrıca görsel olarakta parlak metalik rengi göze daha hoş gelebilmektedir.
Kauçuk veya Plastik Ağırlık Plakası ev kullanımı için en çok tercih edilebilen hemde fiyat açısından diğerlerine göre yarı yarıya uygun olan halter plaka modelleridir. Bu tarz plastik plakalı halter setleri plakanın içi kum, çimento ve su ile beton formunu alıp dış kısmıda kalın plastik veya kauçuk malzeme ile kaplanarak koruma sağlanmıştır. Bu tarz plastik plakalar eğer ağırlık kaldırma antrenmanı esnasında yüksekten yere bıraıklmadığı düşürülmediği sürece gayet kullanışlı ürünlerdir.

Halter Seti Çalışma Programı


Halter ve ağırlık plakaları ve barları ile evinizde uygulayacağınız çalışmalarda muhakkak belirli bir düzen ve programa göre hareket etmenizde fayda vardır. Aksi durumda bilinçsiz yapılacak ağırlık egzersizlerinde vücudunuzda dengesiz şekilde kas gelişimi oluşabilir. Sitemizde ağırlık ve dambıl seti çalışma programı makale ve incelemelerine dambıl seti blog sayfamızdaki yazılardan takip edebilirsiniz. Halter ağırlık kaldırma çalışmaları yapan sporcuların en çok tercih ettiği ikinci ürün grubu halter sehpası çeşitleridir. Bench press sehpası olarakta tanınan sehpaların tamamına ağırlık sehpası kategorimizden ulaşabilirsiniz. Ağırlık kaldırırken kullanabileceğiniz ağırlık kemeri ve ağırlık body eldiveni seçenekleride sayfamızda vücut geliştirme kategorisi altında bulabilirsiniz. Ayrıca halter ve ağırlık kaldırma çalışmalarının haricinde kas gelişiminde etkili olan barfiks demiri ile barfiks çekmeyide düşünebilirsiniz. Ayrıca basketbol, futbol, voleybol gibi takım sporlarında, yürüyüşlerde ayrıca boks gibi dövüş sporlarında spor dalına özel egzersizler esnasında bacak ve kol kaslarının gelişimi için el ayak bileği ağırlığı seçenekleride kas gelişimi için ideal ürünler içindedir.

Kapıda Ödemeli En Ucuz Halter Seti ve Ağırlık Plakası


Ağırlık egzersizlerinde kullanılan tüm ekipmanlara http://www.sportifaletler.com/vucut-gelistirme-aletleri sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bazı halter seti ve ağırlık plakalarında zaman zaman delta halter seti gibi modellerinde indirime gidebilmektedir. Güncel olarak kampanya içinde bulunan ürünlere kampanyalı indirimli halter seti sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca sitemizde en yukarıda belirtilen ödeme sınırına kadar olan siparişlerinizi kapıda ödemeli halter seti olarak sipariş vererek ödemenzi kapıda teslimatta yapabilirsiniz. % 5 gibi indirimlerle banka havale, ptt havale gibi ödeme seçeneklerini de tercih edebilirsiniz.

SportifAletler.Com ekibi olarak size en uygun, en ucuz ve kaliteli prensibi, ayrıca kapıda ödeme avantajı ile güvenli alışveriş yapmanız için çalışmaktayız. Evinizde kullanabileceğiniz en uygun kampanyalı ağırlık halter seti modellerinden birini seçerek vücut geliştirme antrenmanlarınıza evinizin rahatlığında ve konforunda başlayabilirsiniz.

1