Kaleci Eldiveni ÖzellikleriFutbol oyununun en önemli aktörlerinden biri olan kaleciler kalelerini gole kapamak için kendi bilgi deneyim ve tecrübelerinin haricinde topu en iyi şekilde tutabilmeleri ve çelebilmelerini sağlayan kaliteli bir kaleci eldivenine sahip olmalıdırlar. Süratli şekilde gelen bir topu çıplak elle tutmak veya çelmek çok tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Parmak, el ve bilek sakatlıkları tamamen bu hata sonucu oluşmakta. ister amatör şekilde arkadaşlarınızla halı saha maçı yapın istersenizde profesyonel kaleci olun her durumda en iyi kurtarışlar için elinize en uygun kaleci eldiveni seçiminizi sitemizden yapabilirsiniz. Kaleci eldivenleri elinizin büyüklüğüne göre farklı beden seçenekleri sunmaktadır. Çocuklar genellikle 8 veya 8,5 ölçülerindeki çocuk kaleci eldiveni modellerini kullanabilmektedir. Yetişkinler ise ürün detay açıklama kısımlarında yer alan el avuç ölçüsü ile kendine en uygun kaleci eldiveni seçimi yapabilirler.

Kemikli Kaleci Eldiveni ?


Kemikli ve kemiksiz kaleci eldivenleri arasında daha çok profesyonel sporculara hitap eden kemikli kaleci eldiveni modelleri mevcuttur. Baş parmak harici diğer 4 parmağın üst kısmında 4 plastik parça yer alan modellerdir. Sert bir şutu çıkarmak isteyen kalecinin parmaklarının geriye çok fazla esneyerek bükülmesini engellemek için tasarlanmış gelişmiş kaleci eldivenleridir. Aynı zamanda gelen topu yumruklayarak çıkarırkende daha dengeli ve sert bir şekilde topu uzaklaştırmaya yardımcı olur. Avuç içi dolgusunun orta yumuşaklıkta olması önemlidir. Az dolgu eldiven ellerimizi yeteri kadar koruyamaycağı gibi fazla dolgulu modellerde topu iyi hissetmemize engel olacaktır.

Kaleci Eldiveni Seçimi ?Kaleci eldivenlerini elinize tam uyacak şekilde seçmeniz önemlidir. Çok sıkı modeller rahat hareket etmenizi engelleyerek aynı zamanda konsantrasyonun bozulmasına da sebep olurken fazla büyük bol modeller ise elin parmakların içinde fazla hareketi ile iyi kordine olmayı önleyebilir. Aşağıdaki görselde yer alan avuç içi santimetre cinsinden çevresini ölçerek çıkan aralık değerine göre doğru kaleci eldiven seçimi yapabilirsiniz.
Kaleci Eldiveni Beden Seçimi Tablosu

Kapıda Ödemeli En Ucuz Kaleci Eldiveni Nerede Satılır, Nasıl Alınır ?


SportifAletler.Com sitemizde en kaliteli ve garantili, amatör veya profesyonel futbol severler ve oyuncular için uygun kaleci eldiveni çeşitlerine sitemizden ulaşabilir. Eldiven modelleri arasındaki bazı markalar zaman zaman fiyat indirerek avantajlı alım için fırsat yaratabiliyor. Bu fırsatları kaçırmamak için kampanyalı indirimli kaleci eldiveni sayfamızı takip edebilirsiniz. Ayrıca kemikli kaleci eldiveni sipariş ödemelerinizi ister ekstra indirim avantajı sunan peşin ödemeli banka havale yöntemi ile istersenizde teslimat anında kapıda ödemeli kaleci eldiveni seçeneği ile güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

SportifAletler.com Ailesi olarak en iyi ve en kaliteli kaleci eldiveni modellerini beğeninize sunuyoruz. Arkadaşlarınızla eğlenceli ve çekişmeli aynı zamana kalenizi gole kapadığınız maçlar dileriz...
1