Kronometre Nedir Nasıl Kullanılır ?Kısaca kronometre yapılacak olan işin ne kadar zaman içinde yapıldığını ölçmek için tutulan zaman şeklinde nitelendirebiliriz. En basit örnekle bir koşucunun 100 metreyi kaç saniyede koştuğunuz ölçmek için kullanılan alettir. Kronometrelerde en önemli tuş olan başlatma ve durdurma tuşu cihazın üst kısına yerleştirilir. Bu daha ergonomik bir tutuş sağladığı için düşünülmüştür. Süreyi başlatmak için bu tuşa bir defa basmanız yeterlidir. Tekrar durdurmak istediğinizde yine aynı tuş ile durdurabilirsiniz. Genellikle iki defa hızlı basıldığında geçmiş tutulan zamanı sıfırlayacaktır. Sitemizde hafızalı digital kronometre modelleride mevcuttur. Düzenli olarak egzersiz yapan ve gelişmesini takip etmek isteyen sporcular daha çok hafızalı kronometre tercih etmelidirler. 30 hafıza, 60 Hafıza veya 100 Hafızalı gibi modeller mevcuttur.

Adımsayar (Pedometre) Nedir ve Nasıl Kullanılır ?


Pedometre olarakta adlandırılan adımsayar adındanda anlaşılacağı gibi adımlarınızı sayan ufak ama kullanışlı faydalı bir alettir. Günlük aktivite yoğunluğunuz ve hareket bilincinizi arttırarak daha fazla hareket ederek daha zinde ve sağlıklı bir yaşam için sizi teşvik eder. Basit bir adımsayar attığınız adım sayısının haricinde, bu adım sayısını ne kadar süre içinde attığınızı ve bu aktivite esnasında ne kadar kalori harcadığınızı da hesaplayabilmektedir. Ayrıca kayıt özelliği olan adımsayarlarda değerleri kaydederek daha sonraki egzersiz için kendinize bir alt limit olarak hedef koymanıza olanak sağlayacaktır. Ayrıca eğer akıllı telefonunuzda G sensörü özellliği mevcutsa indirecekğiniz bir uygulama ile telefonunuzu bir adımsayar olarakta kullanmanız mümkündür. Ayrıca gelişmiş adımsayar modellerinden olan radyolu adımsayar yürüyüşlerde daha keyifli zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Pedometre yi kullanırken önemli olan taktığınız yer ve takış şekli. Adımsayar genellikle bel bölgesindeki cihazın tokası sayesinde kıyafetin kemer kısmına takabilirsiniz. Düz durmasına dikkat ediniz. Ürünü genelikle hep aynı yere takmaya özen gösteriniz. Kullanmaya başlarken 5-10 adım atarak doğru sayım yapıp yapmadığınız kontrol etmenizde fayda vardır. Günümüzde uzmanlar sağlıklı bir yaşam için günde 10 bin adım atmamızı önermektedir. Sizde sportifaletler.com sitemizdeki çeşit çeşit adımsayar modelleri ile daha hareketli ve sağlıklı bir yaşama adım atabilirsiniz.

Kapıda Ödemeli En Ucuz Kronometre - Adımsayar Nerede Satılır ?


Sportifaletler.com sitemizde en kaliteli ve güvenli şekilde kullanabileceğiniz onlarca dijital kronometre ve günlük aktivitenizi ölçmenizi sağlayan adımsayar modellerine ulaşabilirsiniz. Bazı markalar zaman zaman fiyat düşüşü ile avantajlı fiyat sunabilmektedir. Sitemizdeki indirime giden tüm spor aletlerine kampanyalı indirimli spor aletleri linki ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizdeki kronometre veya adımsayayar (pedometre) ürünlerini ister ekstra indirimli banka havale yöntemi ile peşin ödemeli alabilirsiniz, isterseniz ise sitemizden hemen sipariş vererek teslimat anında kapıda ödemeli kronometre, adımsayar seçeneği ile sipariş verebilirsiniz.

Sportifaletler.com ailesi olarak kronometre ve adımsayar ile sağlıklı ve zinde bir yaşam dileriz...
1