Pilates Çemberi Hareketleri ve Pilate Çemberi Kullanmanın FaydalarıPilates malzemeleri içinde en çok kullanılan ürünlerden biri olan pilates çemberi aynı zamanda pilates halkası veya plates ring olarakta geçmektedir. Pilates çemberi en çok iç bacak bölgesi, kol ve omuz bölgesi sarkmalarını gidermek ve sıkılaştırmak için kullanılabilmektedir. İç bacak çalıştırma ve sıkılaştırma egzersizlerini mini pilates denge topu ile yapabildiğiniz gibi pilates çemberi ile de çok etkili çalışmalar yapabilirsiniz. Ürünü daha rahat kavramak veya bacak içinde daha rahat sıkıştırmak için yanlarına kauçuk malzemeden yada süngerden tutacak yapılmaktadır. Bu şekilde çok ergonomik bir tutuş sağlayarak kolay ama bir o kadar faydalı egzersizler yapabilirsiniz. Selülit bölgesi için sıkılaştırıcı etkisinin yanında kollarda pazu bölgesi altındaki sarkmalar içinde gayet etkili bir pilates ekipmanıdır. Kendinizi sürekli yorgun halsiz hissediyorsanız ve aynı zamanda kas ve eklem sistemi ağrılarından mı şikayetçiyseniz pilates tam size göre bir egzersiz türüdür. O zaman evinizin rahatlığında pilates çemberi veya full pilates seti ile çok etkili ve faydalı egzersizler yaparak hem zinde bir vücuda kavuşup aynı zamanda fazla yağlarınızdan da kurtulmanız çok kolay olacaktır. Her geçen gün pilates yapan sayısı hızla artmakta, bunun en büyük nedenide çok etkili, faydalı ve çok yüksek kullanıcı memnuniyeti olan bir egzersiz türü olmasıdır.Ayrıca düzenli bir şekilde evde pilates çemberi ile çalışma vücudun salgıladığı mutluluk hormonunun artmasına yardımcı olarak olumlu ve pozitif düşüncelerinizin artmasını sağlayacaktır.
Pilates Çemberi ile Egzersiz Çalışma Hareketleri Resimli 1

Pilates Çemberi Nedir, Ne işe Yarar ve Pilates Çemberi Çalışma Programı Nasıl Olmalı ?


Pilates çemberi ile kaslarınızı güçlendirerek sarkma ve sıkılaştırma çalışmalarını çok etkili şekilde yapabilirsiniz. Pilates çemberi kas ve iskelet sisteminde hareketsizlikler sonucu oluşan ağrıları kalıcı olarak gidermek için en güzel egzersiz biçimlerinden birini size sunmaktadır. Evde pilates çemberi ile egzersiz yapmayı düşünüyorsanız pilates aletleri blog sayfamızdaki pilates çemberi ile resimli egzersiz çalışma hareketleri yazımızı tavsiye edebiliriz. Pilates yapmaya karar vermek ile hem daha zinde ve sağlıklı bir vücuda kavuşabilir hemde düzenli şekilde uygulanan egzersizler ile kendinizi çok daha dinç ve enerjik hissedeceksiniz. Pİlates egzersizleri haftalık 3 çalışma ve ortalama 45 dakikalık programlar halinde olmasını tavsiye ederiz. Yeni başlayan ilk 2 hafta 30 dakikalık başlangıç seviye çalışmaları yapabilirler. Kas gelişimi ve esnekliğiniz arttıkça çok daha etkili ve faydalı antrenmanlar yapabilirsiniz. Sitemizde yer alan pilates çalışma ve egzersiz videoları ile kazandığınız tecrübe sonucu kilo ve yaşınıza uygun egzersiz porgramı çıkarabilirsiniz. Önemli olan evde pilates çalışmalarınızı aksatmadan devam etmeniz ve tüm hareketleri maksimum uygulamaya çalışmanızdır. Evde pilates çalışırken bayanlar daha çok neopren kumaşı sayesinde bacak, basen ve karın bölgesinde daha hızlı kan akışı ve terleme sayesinde incelmenize yardımcı olan termal tayt kullanabilirler. Sporcu şortu olarakta bilinen bu ürün ile beraber daha kısa sürede çok daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.
Pilates Çemberi ile Egzersiz Çalışma Hareketleri Resimli 2

Kapıda Ödemeli En Ucuz Pilates Çemberi Nereden Alınır ve Nerede Satılır ?

SportifAletler.com sitemizde pilatese yeni başlayanlar veya ileri seviyede pilates çalışmaları yapanlar için birçok markadaki tüm pilates çemberi ve malzemelerine ulaşabilirsiniz. Sitemizde zaman zaman bazı markalarda fiyat düşüşü ile avantajlı ürünler yayınlanmaktadır tüm bu indirimli pilates halkası ürünlerine sitemizdeki kampanyalı pilates çemberi linki ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm pilates halkası ürünlerini ister ekstra indirimli banka havale yöntemi ile peşin ödemeli alabilirsiniz, isterseniz ise sitemizden hemen sipariş vererek teslimat anında kapıda ödemeli pilates çemberi seçeneği ile sipariş verebilirsiniz.

SportifAletler.com ailesi olarak pilates çemberi ile sağlıklı ve zinde bir yaşam sürmeniz dileği ile ...

1