Pilates Bandı Hareketleri ve Plates Bant Kullanmanın Faydaları Nelerdir ?Pilates egzersiz bantı, pilates bandı, pilates lastiği veya pilates tere bant şeklinde tanınan bu pilates malzemesi pilates egzersizlerinde en çok kullanılan malzemelerden biridir. Pilates malzemeleri içinde en çok tercih edilenlerden biri olan bu pilates ekipmanı daha çok kol, bacak kasları esnetme sıkılaştırma ve omuz geliştirme çalışmalarında kullanılabilir. Pilates Bandı ergonomik bir ürün olduğu için kullanımı oldukça basit ve kolaydır. Piyasada ve sportifaletler.com sitemizde yer alan band çeşitleri sertlik seviyesine göre sıralanmaktadır. Hafif sertlikte Bant, Orta Sertlikte Bant ve Yüksek Sertlikte Pilates Bandı şeklinde 3 farklı direnç seviyeli bantların satışı yapılmaktadır. Pilates lastiğinin sertlik seviyesi kalınlığı ile doğru orantılı artmaktadır. 0,35 mm, 0,45 mm ve 0,55 mm şeklinde hafaften serte doğru sıralanabilir. Pilates egzersizlerine yeni başlayan uygulayacağı programdaki pilates bandı hareketleri bölgesinde hafif sertlik seviyeli bant ile çalışmalarına başlamalarını tavsiye ederiz. Yeni başlayan pilates severler kas ve sinirler ile ilgili istenmeyen sakatlıklar yaralanmalar yaşanmaması için düşük seviyeden başlamaları uygun olacaktır. Ortalama 1 ay gibi bir süre hafif sert lastik ile egzersizlere devam ederek kaslarınız belirli bir seviyeye geldiğinde orta sertlik seviyeli bandı kullanmaya geçebilirsiniz. Bu aşamalar arasında geçişleri pilates yaptıkça kazanacağınız tecrübeye göre ve uyguladığınız hareket sizi zorlamamaya lastik yumuşak gelmeye başladığında bir üst seviyeye geçebilirsiniz. Sitemizde pilates aletleri blog sayfamızda yer alan pilates lastiği ile resimli hareketler sayfamızdaki hareketleri inceleyerek kendinize bir çalışma düzeni oluşturabilirsiniz.
Pilates Bandı ile Bacak Egzersiz Hareketleri 1

Günlük yaşantımızda çalışma ortamı ve ofis çalışma şartlarında daha çok hareketsiz sabit pozisyonda uzun zaman geçirebiliyoruz. Bunun sonucuda birçok insanda kas ve iskelet sistemine bağlı ağrılar ve halsizlik stres gibi olumsuz etkiler gözlemlenebiliyor. Tüm bunlardan kurtulmak artık evinizde sakin ve huzurlu bir şekilde 30 dakika boyunca sitemizde yer alan kendinize en uygun pilates seti ürünlerinden biri ile çalışarak kurtulabilirsiniz. Pilates aynı zamanda esneme ve germe hareketlerini çok iyi uygulandığı bir egzersizler bütünü olduğu için duruş bozukluklarını gidererek çok daha dik ve düzgün bir duruşa kavuşabilirsiniz. Pilates yaparak hem eğlenebilir hemde vücudunuza memnun olmadığınız fazla yağlanmaların olduğu bölgelere odaklanarak hem sıkılaşma hemde yağ yakımını hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle göbek, bel, basen ve selülit bölgelerindeki fazlalıklardan kurtulmak için evde pilates yaparak mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Pilates yapmanın faydaları saymakla bitmez, son yıllarda ülkemizde pilates egzersizi yapanların sayısı hergeçen gün artmasının bir sebebide geri dönüşlerin çok iyi ve memnuniyetin yüksek olmasıdır. Sizde evinizde sevdiğiniz bir müzik eşliğinde sayfamızda yer alan pilates hareketleri görsel resimli ve videoları izleyerek bir çok hareketi uygulayabilirsiniz. Önemli olan düzenli bir şekilde sıkılmadan pilates çalışmalarınıza uzun süre devam etmek olacaktır.

Pilates Bandı Ne işe Yarar ve Pilates Çalışma Programı Nasıl Olmalıdır ?


Pilates bandı ile kaslarınızı gevşetme, germe ve düzenli egzersizler ile kaslarınızı güçlendirerek sarkma ve sıkılaşma egzersizlerini yapabilirsiniz. Egzersiz lastiği ilk bakışta basit bir ürün gibi görünsede özellikle kol ve bacaklar için çok doğru ve etkili çalışmalar yapmanıza olanak sağlar. Pilates bandı ayrıca birçok spor dalında ağır antrenmanlara başlamadan önce esnema ve germe çalışmaları ile vücudun ısınmasına yardımcı olan bir malzemedir.Pilates lastiği ile yapabileceğiniz en etkili hareketler arasında iç ve dış bacak sıkılaştırma hareketleri gelir. Sitemizde pilates aletleri ile ilgili blog sayfamızda pilates lastiği ile bacak egzersiz hareketleri linkinden görsel olarak hareketleri inceleyebilirsiniz. Pilates çalışmalarınızda düzen ve program çok önemlidir. Ortalama bir pilates egzersizi toplamda 45 dakika sürmesi beklenebilir. Yeni pilatese başlayanlar 20-25 dakikalık çalışmalar ile başlayarak 2 hafta sonunda 40-45 dakikalık antrenmanlara geçebilirsiniz. Evinizde pilates aletleriniz, sevdiğiniz bir müzik ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Pilates çalışmalarında bayanlar genellikle termal şort giyerek çalışmayı tercih edebilir. Neopren kumaştan üretilen bu sporcu taytı bacak, basen ve bel bölgesindeki kan dolaşımını daha çabuk hızlandırdığı için çok daha etkili egzersizler yapabilirsiniz.
Pilates Bandı ile Bacak Egzersiz Hareketleri 2

Kapıda Ödemeli En Ucuz Pilates Bandı Nereden Alınır ve Nerede Satılır ?

SportifAletler.com sitemizde pilatese yeni başlayanlar veya ileri seviyede pilates çalışmaları yapanlar için birçok markadaki tüm pilates malzemelerine ulaşabilirsiniz. Sitemizde zaman zaman bazı markalarda fiyat düşüşü ile avantajlı ürünler yayınlanmaktadır tüm bu indirimli ürünlere sitemizdeki kampanyalı pilates bandı linki ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm pilates lastiği ürünlerini ister ekstra indirimli banka havale yöntemi ile peşin ödemeli alabilirsiniz, isterseniz ise sitemizden hemen sipariş vererek teslimat anında kapıda ödemeli pilates bandı seçeneği ile sipariş verebilirsiniz.

SportifAletler.com ailesi olarak pilates ile sağlıklı ve zinde bir yaşam sürmeniz dileği ile ...

1