Pilates Minderi ve Yoga Matı Nasıl Olmalı ?Pilates günümüzde her geçen gün popülaritesini arttıran ve tüm vücuda esneklik ve zindelik kazandıran bir aktiviteler bütünüdür. Pilates ayrıca güç ve denge kazanımı açısından da çok faydalı bir egzersizdir. Günümüzde zaman ve mekan sıkıntısından dolayı evde egzersiz ve spor yapanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Evde yapılan egzersiz seansları ile hem zamandan tasarruf etmek hemde herkes için daha hijyenik ve keyifli bir ortamda sporu yapmak mümkündür. Evinizde antrenman esnasında istediğiniz müziği dinleyebilir, istediğiniz ışık seviyesi olan odanızda, istediğiniz spor aletleri ile istediğiniz sürede egzersizinizi keyifle yapabilirsiniz. Ayrıca antrenman bitiminde yorgunluğunuzu atmak için anında duşun altına kendinizi atabilirsiniz. Evde yapılan egzersizlerde genellikle yapılan harekete bağlı olarak dizlerin, firseklerin veya ayak uçlarının yerde olduğu ve vücut ağırlığına bağlı olarak bu bögelere baskı yapan hareketler yapmak durumunda olabilirsiniz. Ancak sert bir zeminde yer ile temas eğer çok kısa süreli değilse kas zedelenmeleri ve baskıya bağlı acı ve ağrı duymanız olasıdır. Bu da sizi bu hareketi kısa tutmaya yönlendirecek ve belki sizin için en ideal en faydalı hareketi istemeyerekte olsa kısa kesmek durumunda kalabilirsiniz. Ayrıca egzeriz esnasında ter atarken ayaklarınız ve ellerinizin kayması sonucu hiç istenmeyen sakatlıklara maruz kalabilirsiniz. Tüm bunlara engel olmak için yapacağınız tek şey sportifaletler.com sayfamızda onlarca marka, desen ve modeldeki pilates minderi ve yoga matı seçeneklerinden birine sahip olmanızdır. Bu fitness matı ürünleri yumuşak dokusu sayesinde istediğiniz hareket nizami olarak en doğru şekilde yaparak maksimum faydayı elde edebilirsiniz. Ayrıca kaydırmaz özelliği sayesinde güvenli egzersizinize devam edebilirsiniz. Pilates minderi aynı zamanda sırt, bel ve omurga bölgelerini destekleyerek daha konforlu antrenmanlar için birebirdir.
Pilates Minderi ve Yoga Matı Nasıl Olmalı Seçimi

Pilates Fitness Minderi ve Yoga Matı Kaç mm Olmalı, Nasıl Seçilir ?


Pilates hareketlerini yaparken ihtiyaç duyacağınız en önemli ekipmanlardan biride pilates minderleri olacaktır. Pilates minderi seçimi yaparken en çnemli kriter kalınlığı olacaktır. Eğer yapacağınız egzersizde yoga da yapılan daha çok ayakta veya oturarak denge hareketleri veya zıplama hareketlerinden oluşuyorsa yerin sertliğini ayaklarınızda daha fazla hissetmeniz gerekebilir. Bu gibi durumlarda daha fazla ince pilates yoga matı tercih edilebilir. Ancak pilates ve egzersiz hareketlerinizde diz üstü, dirsek teması, elde dambıl seti ile kollar ve bacakların yere temas ettiği ağırlık çalışmaları veya mekik benzeri karın sıkılaştırma hareketleri yapılacaksa daha fazla kalın pilates minderi seçimi yapmanızı öneririz. Pilates minderlerinin kalınlığı genellikle 4 mm' den başlayarak 15 mm ' e kadar gidebilmektedir. Bel ve sırt ağrısı sizi hemen egzersizi bırakmaya zorlayacak şiddette oluyorsa 10 mm veya 15 mm pilates minderleri sizin için doğru seçim olacaktır. Pilates ve yoga çalışmalarında bayanlar genellikle şort veya tayt kullanarak daha rahat hareket etmeyi amaçlamaktadır. Sportifaletler.com sitemizde pilates ürünleri ile beraber daha çok tercih edilen neopren kumaştan üretilen sporcu taytı olarakta kullanılan termal şort ürünlerini tavsiye edebiliriz. Bu şort kumaşu neopren kumaştan üretildiği için ve yüksek belli olup bacak, basen ve bel çevresini kapsadığı için bu bölgelerde kumaşın özelliğinden dolayı kan dolaşımını arttırarak eğer yağ dokusu veya selülit oluşumu mevcutsa bu hücrelere daha fazla oksijen taşınmasına yardımcı olarak yakımını hızlandıracaktır. Pilates ürünlerini sitemizden ayrı ayrı alabileceğiniz gibi uzman spor eğitmenlerinin tavsiyeleri ile oluşan ve ihtiyacınız olacak tüm pilates ekipmanlarını içeren pilates seti modellerinide inceleyebilirsiniz.

Kapıda Ödemeli En Ucuz Pilates Fitness Minderi ve Yoga Matı Nereden Alınır ve Nerede Satılır ?

SportifAletler.com sitemizde pilatese yeni başlayanlar veya ileri seviyede pilates çalışmaları yapanlar için birçok markadaki tüm pilates minteri yoga matı modellerine ulaşabilirsiniz. Sitemizde zaman zaman bazı markalarda fiyat düşüşü ile avantajlı ürünler yayınlanmaktadır tüm bu indirimli pilates minderleri ürünlerine sitemizdeki kampanyalı pilates minderi linki ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm pilates yoga matı ürünlerini ister ekstra indirimli banka havale yöntemi ile peşin ödemeli alabilirsiniz, isterseniz ise sitemizden hemen sipariş vererek teslimat anında kapıda ödemeli pilates minderi seçeneği ile sipariş verebilirsiniz.

SportifAletler.com ailesi olarak pilates minderi ile sağlıklı ve zinde bir yaşam sürmeniz ve keyifli bir spor aktivitesi yaşamanız dileği ile ...

1 2 >