Evde Pilates Topu ile Egzersiz Hareketleri ve Pilatesin FaydalarıEvinizde sizde pilates yapmaya başlamak istiyorsanız temin etmeniz gereken ilk ürün pilates topu olacaktır. Aynı zamanda fitness topu, gym ball olarakta tanınan bu ürün pilates egzersizlerin olmazsa olmaz ürünüdür. Sayfamızda pilates aletleri kategorisinde pilates seti içerisinde tüm ürünleri bir arada alabilirken eğer arzu ederseniz ürünleri ayrı ayrı kendinizde ihtiyacınıza göre sipariş oluşturabilirsiniz. Unutmamak gerekir ki set halinde birleştirilen ürünler üzerinden satışa açılmadan önce ekstra indirim uygulandığı için tek tek ürünleri birleştirilmesine göre çok daha uygun fiyatla sahip olabilirsiniz. Pilates çalışmalarınızı en doğru ve ideal şekilde yapabilmeniz için kullanıcının boyuna en uygun şekilde ölçülen ve şişirilen pilates topu seçimi yapması önemlidir. Aksi taktirde boyuna uygun olmayan topta birçok hareket yanlış ve hatalı uygulanacağından hareketin faydasını göremeyebilirsiniz. Örneğin sırtınız yerde yatmış vaziyette iken ayaklarınızı havada birleştirip 90 derece kırdığınızda pilates topunuz ayaklarınızın altına hafif esneme ile girebiliyor olmalıdır. Eğer çok büyükse hareketi yaparken belinizi kaldırmanız gerekebilir yadaolması gerekenden küçükse dizlerinize fazla baskı vermeniz gerekebilir. Sportifaletler.com sitemizde tüm pilates topu ürün açıklamalarında boy ve top ölçüsü tablosu yer almaktadır. Ülkemizde boy ortalamasına göre en çok 65 cm pilates topu kullanılmaktadır. Orta seviyeli bir boyut olduğu için birçok kullanıcı rahatlıkla kullanabilmektedir. Pilates egzersizleri daha esnek ve daha güçlü bir vücut geliştirmenize yardımcı olmasının yanından kas ve iskelet sistemdeki ağrıları çok kısa süre içinde gidermesi ile de ön plana çıkan bir spor egzersiz türüdür. Aynı zamanda vücudunuzda yağlanmalar sonucu sarkmalar oluşmuş ise sıkılaştırıcı etkisi ile daha gergin ve düzgün bir görünüme kavuşacaksınız. Evde pilates topu ile yapılabilen hareketler için blog sayfamızdaki yazılardan yardım alabilirsiniz. Ülkemizde her geçen gün pilates yapanların sayısı hızla artmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise hem çok eğlenceli bir egzersiz türü olması hemde kısa süre içinde sıkılaşıp hem duruş bozukluklarını gidererek mükemmel sağlıklı bir görünüm kazandırıyor olmasıdır. Ayrıca evde düzenli pilates ile mutluluk hormonu salgı seviyeniz artarak kendinizi çok daha enerjik ve pozitif düşünceler içinde bulmanız mümkündür.
Evde Pilates Topu ile Resimli Egzersiz Hareketleri 1

Pilates Fitness Topu Ne işe Yarar ve Pilates Çalışma Programı Nasıl Olmalı ?


Pilates fitness topu ile evde tüm vücudu çalıştırıp esneklik ve sıkılaşma sağlayabildiğiniz gibi sadece bir çok kas grubunu çalışırarak, incelme ve sıkılaşma hareketlerini yapabilirsiniz. Plates topu egzersizleri çalışma hareketleri ile kısa süre içinde vücudunuzdaki özellikle kas ve iskelet sisteminde oluşan ağrılarınızın yok olduğunu ve çok daha hareketli zinde bir vücuda kavuştuğunuzu göreceksiniz. Pilates aynı zamanda kan dolaşımı ve metabolizmanızı hızlandırdığı için yağ hücrelerine daha fazla oksijen taşınmasını saplar ve zamanla yağ yakımı sonucu inceldiğinizi zayıfladığınızıda farkedeceksiniz. Evde etkili ve tüm vücudunuzu çalıştırmak istiyorsanız pilates çalışmalarınızda sadece pilates topu yeterli olmayacaktır. Sportifaletler.com sitemizde pilates seti kategorisinde onlarca farklı model ve varyasyonda çeşit çeşit setleri inceleyebilirsiniz. Evinizde pilates topu ile egzersizlerde bayanlar daha çok termal sporcu taytını tercih etmekteler. Termal tayt neopren kumaşı sayesinde bacak, basen ve bel bölgesinde kan dolaşımını maksimuma çıkarıp yağ hücrelerine daha çok oksijen ulaşarak yıkımını daha hızlı gerçekleşmesini sağlamaya yardımcı olan bir üründür.

Kapıda Ödemeli En Ucuz Pilates Fitness Topu Nereden Alınır ve Nerede Satılır ?

SportifAletler.com sitemizde pilatese yeni başlayanlar veya ileri seviyede pilates çalışmaları yapanlar için birçok markadaki tüm pilates topu modellerine ulaşabilirsiniz. Sitemizde zaman zaman bazı markalarda fiyat düşüşü ile avantajlı ürünler yayınlanmaktadır tüm bu indirimli pilates topu ürünlerine sitemizdeki kampanyalı pilates topu linki ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm pilates lastiği ürünlerini ister ekstra indirimli banka havale yöntemi ile peşin ödemeli alabilirsiniz, isterseniz ise sitemizden hemen sipariş vererek teslimat anında kapıda ödemeli pilates topu seçeneği ile sipariş verebilirsiniz.

SportifAletler.com ailesi olarak pilates topu ile sağlıklı ve zinde bir yaşam sürmeniz dileği ile ...

1