Tekerlekli Paten Nasıl Sürülür, Nasıl Kayılır, Kaymak Nasıl Öğrenilir Püf Noktaları ?Paten sporu akla geldiğinde genellikle gençler arasında hobi eğlence amaçlı kullanılan bir ekipman ve aktivite olarak düşünülse de tekerlekli paten tam anlamı ile profesyonel bir şekilde bu spor ile ilgilenenlerin sayısı az değildir. Gençlerin daha çok rağbet ettiği ancak her yaş grubundan çocuk, genç ve yetişkin herkesin yapabildiği bir egzersiz ve extreme spor türüdür diyebiliriz. Tekerlekli paten sürmek için düz, asfalt yada parke yada paten için özel olarak hazırlanan düz, hafif yumuşak zeminler yakınlarınızda mevcutsa siz de en kısa sürede bu eğlenceli ve zevkli aktiviteye başlamanızı tavsiye ederiz. Dışarıdan bakıldığında çok zor ve çok tehlikeli bir aktivite gibi görünse de kısa süreli denemeler ve diz, firsek, bileklik ve kask ile tamamlandığında gayet güvenli hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda günümüzde tekerlekli patenler ulaşım aracı olarak bile kullanılmaya başlandı. Paten kaymak, sürmek denince patenin haricinde güvenlik için muhakkak koruyucu set ürünlerini ihmal etmemeniz gerekir. Aksi durumda en ufak bir düşmede dirsek, diz, bilekleriniz gibi hassas bölgelerde yaralanmalara sebebiyet verebilirsiniz. Hatta paten ile kayarken paten kaykay kaskı kullanırsanız çok daha güvenli bir sürüş yapabilirsiniz. Beraber kaydığınız arkadaşlarınız varsa bu güvenlik ekipmanları ile hem kendi güvenliğinizi hemde arkadaşlarınızın güvenliği için en doğru adımı atmış olacaksınız. Paten kaymaya yeni başlayan için blog sayfamızdaki paten blog özel sayfasındaki makale, paten dersi ve paten kayma videosu konulardan yardım alabilirsiniz.

Paten Çeşitleri Nelerdir ve Beden Ayak Numarası Seçimi Nasıl Yapılır ?


Patenler tekerlek sayısına veya tekerlekerin takıldığı aksam yapısına göre farklılık gösterebiliyor. Örneğin tek sıra halinde 3 veya 4 tekerlekli patenler mevcutken, aynı zamanda yan yana 2'şer tekerlek ile yani 4 tekerlekli paten modelleride mevcuttur. Bazı tek sıralı modellerde arka tekerleği çift haline döndürüp çocukların veya yeni başlayanlar için daha kolay hale getirebilmektedir. Yani 1 terlek önce 2 tekerlek arkada olacak şekilde başlangıç pateni sayfamızda bulabilirsiniz. Paten tekerleği genellikle tüm markalarda söküp taılabilir şeklinde üretilir. Çok yoğun kullanımlarda bir süre sonra aşınma, deforme olma gibi sorun yaşarsanız sadece paten tekerleği satın alabilirsiniz. Genellikle 4 lü paket halinde satılan Paten tekerlekleri ölçülerine göre farklılık gösterir, 64, 70, 72 veya 80 mm gibi tekerlek çapına göre tüm modelleri ilgili sayfamızdan bulabilirsiniz. Paten numaraları için kullanıcının günlük giydiği ayakkabısı numarasına göre seçim yapılır. Ancak her numara için ayrı ayrı paten yapımı yerine 3 numara tek patende birleştirilmiştir. Patenin topuk kısmına doğru sürgülü bölme ile pateni ayak numaranıza tam olarak ayarlanamanız çok kolaydır. Örneğin 32 numara ayakkabı numarası olan biri paten modelleri arasından 30-33 numara ayarlanabilir şeklinde tanıtımı yapılan ürünü seçerek rahatlıkla 32 numaraya ayarlayabilir. Bunun için bir alete ihtiyacınız yok, sadece bir düğmeye basarak pateni bir ray sürgü üzerinde ileri geri istediğiniz seviyeye kadar getirmektir. işte bu kadar basit...Ayrıca patenleri renklerine göre de ayırabiliriz, özellikle kız çocuklarının hayran olduğu pembe paten modellerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Kapıda Ödemeli En Ucuz Tekerlekli Paten Nerede Satılır, Nereden Alınır ?


SportifAletler.Com sitemizde en kaliteli ve kullanışlı, ithalatçı firma tarafından minumum 2 yıl garantili en iyi tekerlekli paten modelleri bulabilirsiniz. Bazı paten markaları zaman zaman fiyat düşüşü ile sezonu açarak avantajlı fiyatlar sunabilmektedir bu fırsatlar için kampanyalı indirimli tekerlekli paten sayfamızı takip edebilirsiniz. Ayrıca tüm paten ürünlerindeki sipariş ödemelerinizi peşin olarak ister ekstra indirim sağlanan banka havale yöntemi ile yada teslimatta kapıda ödemeli tekerlekli paten seçeneği ile güvenle satın alabilirsiniz.

SportifAletler.Com Ailesi olarak en iyi ve en kaliteli amatör veya profesyonel tekerlekli paten modelleri ile 2017 sezonunu açıyoruz. Güvenliği elden bırakmadan eğlenceli ve zevkli zaman geçirmeniz dileği ile...
1