En iyi Voleybol Topu ve ÖzellikleriVoleybol ismi genel anlamda volley kelimesi topa yere değmeden vurmak anlamına geldiği için bu isim verilmiştir. Voleybol sporuda aynı basketbol ve futbol gibi çok gelişmiş bir takım sporudur ve kendine özgü üretilen topu mevcuttur. Voleybol Topu daha çok havada kaldığı için ağırlık konusunda çok daha hassas davranılır. Futbol veya basketbol gibi ağır ve sert bir topla voleybol oynamak neredeyse imkansızdır. Zamanla parmakları yorar ve bileklerde sakatlanmaya kadar giden sorunlar yaşamamıza neden olabilir. Bu yüzden her sporu dalında olduğu gibi kedisine özel üretilen ve tasarlanan ekipmanları kullanmak en doğrudur. Sitemiz sportifaletler.com üzerinde voleybol sporuna yeni başlayanlar için orta seviyeli voleybol topları olduğu kadar federasyon onaylı profesyonel voleybol topları sitemizde mevcuttur. Voleybol topu renk kartelası FIVB tarafından onaylanan renk konbinasyonlarına göre üretilir.

Voleybol Nasıl Oynanır, Oyun Kuralları Nelerdir ?


Voleybol topunun çevresi 65-67 Cm , voleybol topu ağırlığı ise 260-280 gr. arasında olmalıdır. Voleybol saha ölçüleri olarak 9 metre eni ve 18 metre uzunluğundadır. Orta çizginin üzerinde yer ağal voleybol ağı yüksekliği erkeklerde 243 Cm, bayanlarda ise 224 cm olarak belirlenmiştir. Takımlar 6' şar oyuncudan oluşur. Her iki oyun alanının sağ arkasında kalan alan servis alanıdır. Sağ arkadaki oyuncunun servis atışı ile oyun başlar. Servis atışı elle, yumrukla veya kolla yapılabilir. Rakip kendi sahasına gelen bu topu en fazla 3 vuruşla geri göndermesi gereklidir. Oyun esnasında oyuncular topu sabit tutmaz, ardı ardı iki defa vuramaz ve rakip sahaya basamazla. En önemlisi tabiiki voleybol topu yere değmemeli ve kalçadan aşağısı ile topa dokunulmamalıdır. Voleybol oyunu 5 set üzerinden oynanır. 15 sayıya ulaşan takım seti kazanır. Aynı takım 3 set kazandığı zaman oyunu kazanmış olur.

Voleybol Topu Ölçüleri, Ebatları, Ağırlığı ve Voleybol Topu Numaraları


Voleybol Topu Numaraları : 5 Numaralı voleybol topu yetişkinlere uygun FIVB standartlarına göre tüm voeybol sporcularının oynayabileceği volaybol topudur. Çevresi 65-7 cm, Ağırlığı 260-280 gr ve iç basıncı 0,300 - 0,325 kg/cm2 şeklinde standartları mevcuttur. Mini Voleybol topu ise 9-13 yaş gurubu aralığı için üretilen aynı büyüklüğe denk gelen ancak daha hafif yani 200-220 gr civarında ağırlığı olan iç basıncıda 0,225 kg/cm2 şeklinde ayarlanan topada mini voleybol topu denir. Topun ölçüleri ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki görsel ile edinebilirsiniz.

Voleybol Topu Ölçülei ve Seçimi

Kapıda Ödemeli En Ucuz Voleybol Topu Nerede Satılır ?


SportifAletler.com olarak sitemizdeki voleybol topu kategorinde yer alan ürünlerin kalitesi ile usta elleri aratmayan müthiş servisler ve atışlar yapabilir sevdiklerinizle iyi vakit geçirebilir ve rakiplerinizle çekişmeli bir voleybol maçı müsabakası yapabilirsiniz. orjinal voleybol topu seçeneklerinin yanı sıra bazı markalar zaman zaman fiyat indirerek vanatjlı satın alma imkanız sunabiliyor. Bu tarz avantajlı fiyatlı toplar için kampanyalı indirimli voleybol topu sayfamızı takip edebilirsiniz. Ayrıca voleybol topu siparişlerinizde ödemenizi ekstra indirimli peşin ödemeli banka havalesi ile yada teslimat anında kapıda ödemeli voleybol topu seçeneği ile güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

SportifAletler.Com Ailesi olarak eğlenceli ve bir o kadar da çekişmeli voleybol sporu ile keyifli zaman geçirmeniz dileği ile...
1